Сторінки

Thursday, September 7, 2017

Ювілей Вадатурського


Нині ювілей шановного власника і директора Нібулону, героя України, українського мільярдера, мого першого бізнес-гуру - Олексія Вадатурського.

У 1991 році він заснував Нібулон, і з нуля розкрутив його до небачених висот. Нині обробляє сотні тисяч гектарів земель по всій Україні, даючи селянам гідну зарплату; експортує мільйони тонн зерна, даючи Україні валютну виручку та підтримуючи цим курс гривні на плаву.

Цікава історія Нібулону у стратегічних бізнес-рішеннях.

Спочатку він постачав селянам пальне, насіння, добрива. Виникла проблема неплатоспроможності дебіторів, селяни роками не платили за отримані ресурси. Шеф зрозумів, якщо самому вкласти ресурси в землю, то можна в рази збільшити доходи. Першою була Лідіївка Доманівського району, а потім пішло-поїхало, щороку шеф додає до свого обробітку тисячі гектар по всій Україні.

Кажуть, що латифундистів цікавить тільки земля, а не люди. Проте Вадатурський спростовує цей стереотип. У Лідіївці десятки років він повністю фінансує середню школу, якої б уже давно не було за планами держави. Адже, якщо зарплата висока, дітям є де вчитися, то й професійним кадрам немає сенсу ще чогось шукать деінде.

Потім постала проблема зі зберіганням зерна. Елеватори брали захмарні гроші. І шеф прийняв рішення мати свої елеватори. Першими придбали Старобільський та Колосовський. А з часом їх стає все більше та більше.

Найкраща реалізація зерна - звісно на експорт. Але порти брали неймовірно високі тарифи. Наступним стратегічним рішенням стало побудувати власний порт! Термінал з перевалки зернових та олійних.

Наступна проблема - Укрзалізниця: високі тарифи, корупція, недостатній рівень сервісу. Шеф прийняв рішення відродити річковий транспорт України! Першим придбав Варваровський річний порт, а за ним - порти по Дніпру та Бугу.

У той час, як багато хто ниє і каже, що в Україні немає перспектив, Вадатурський доводить своїм життям - в Україні переспективи є, ще й які!

У той час, як багато хто нарікає на тиск податківців, влади, рейдерство, корупцію, Вадатурський пройшов крізь всі ці випробування та став ще сильнішим і багатшим.

У той час, коли всі рейтинги по Україні показують найгірший бізнес-клімат у світі, Вадатурський залучає з усього світу мільярди кредитів та інвестицій, виводить компанію на нові рівні розвитку, заробляє на них ще більше, та стає ще багатшим.

Після навчання в університеті я став бухгалтером у його компанії, а потім, відповідно до наказу став внутрішнім аудитором, з безпосереднім підпорядкуванням саме гендиректору. Для мене було високою честю працювати поряд з ним чотири роки. Ми їздили з Миколаєва До Києва у справах шість годин та назад. Оскільки це був неробочий час, і телефон майже не відволікав, Олексій Опанасович фонтанував бізнес-ідеями, 6 годин туди, і 6 назад. Його ідей вистачило б на тисячі бізнес-планів. Найперспективніші з них потім прораховувалися спеціалістами компанії, оформлювалися в бізнес-плани, подавалися кредиторам та інвесторам, і втілювалися в життя. Ось вона справа життя - коли вести бізнес так же природньо і легко, як дихати, мислити, говорити, творити.

Щопонеділка зранку проводилиися засідання з керівниками відділів, де роздавалися завдання на тиждень. Маючи надскладну систему, якою є Нібулон з десятками напрямків діяльності, десятками філій по всій Україні, Олексій Вадатурський завжди давав високомпетентні настанови керівникам підрозділів, зосереджував їх дії на найголовніших та найвідповідальніших для компанії напрямках роботи.

А під час свят Олексій Вадатурський так танцював, що куди там молодим! Певно, фізична енергія та енергія бізнесу мають спільне джерело.

Мислити глобально. Коли ми зустрілися випадково в мерії, і я вже працював не в Нібулоні, а завідувачем кафедри фінансів університету, Вадатурський запитав мене: "Чому ти не ректор? Що потрібно для того, щоб ти став ректором?" Я собі ніколи не ставив таких запитань. І даремно. Цим я сам себе зупинив у розвитку. І через деякий час я заснував свій перший віртуальний університет, де був і ректором, і одним з викладачів, і був щедро винагороджений неочікувано високими доходами.

Олексій Вадатурський - жива легенда українського бізнесу! Коли за всіма показниками та оцінками вести чесний бізнес в Україні неможливо, Олексій Вадатурський розвивається та процвітає.

Щиро бажаю Олексію Опанасовичу міцного здоров'я, видатних успіхів і нових мільярдів!

Морський термінал Нібулону

No comments:

Post a Comment