Сторінки

Tuesday, March 7, 2017

Мовні концепції Бога

Розуміння фінікійського алфавіту дозволяє сформувати мовні концепції Бога. Цікаво, що імена Бога починаються з чотирьох перших літер алфавіту.

Іслам

Бог - Аллах. В розуміння бога закладено алеф, перша літера сакрального алфавіту.
Концепція: Бог - є багатство.
І дійсно, іслам швидко поширився перш за все завдяки взаємовигідній торгівлі. А потім Бог дав арабам ще й щедрі запаси нафти, і нині громадяни ОАЕ є найзаможнішими у світі.

Концепція алефа Бог - є багатство притаманна і давньоукраїнській традиції. Здавна в праукраїні шанувався культ авлиди, корови-годувальниці. Який ми потім передали до Індії, де і досі корова має статус священної тварини.

Слов'яни

Бог - Бг. (українською та російською Бог; польською bóg; хорватською bog).
Концепція: Бог - стабільність та зміни.
Бог - єдина надійна стабільна опора у мінливому світі.
Бог - діалектичне поєднання стабільності та змін у своїй єдності та боротьбі, це боротьба конфуціанців та котигорошків. Стабільність є доброю, поки вона не перетворюється на застійне болото, тоді виникає потреба у змінах; зміни є добрими, але не можуть бути нескінченними, тоді виникає потреба в стабільності. Бог встановлює хитку рівновагу між стабільністю та змінами.

Германці

Бог - Гд. (англійською - God, німецькою - Gott, данською, норвезькою - Gud).
Концепція: Бог - зміни та переродження.
Завдяки домінуванню змін у назві Бога германські народи стали найрозвиненішими у світі.

Концепція Бог - є зміни має місце і в українські традиції. Год - позначає часоплин року, Сварогу - святого року.

Романці

Бог - Д. (латиною - Deus, італійською - Dio, іспанською - Dios, французькою - Dieu).
Концепція: Бог - переродження.
Переродження, якісні зміни, можуть бути як у кращій, так і в гірший бік, в залежності від еволюційного рівня людини. Романські імена бога вказують на чисельник два, і крім Бога в них на Д починається і його опонент. І кожна людина має вибрати, кому служить.

У германських мовах на Д починається смерть. Смерть це лише перша частина переродження, за нею іде воскресіння. Насіння в землі розкладається і помирає, а з нього родить потужний колос. Щовечора помирає день, але щоранку починається новий день з новими планами та перспективами. Подібні аналогії можна застосувати і до сезонів року, і до людського сну. Але для християн найбільшим символом смерті та воскресіння є світле воскресіння Христа.

Алеім

У першому вірші Біблії На початку Бог створив Небо та землю Бог пишеться як אֱלֹהִים (алеім). Що привертає увагу. У фінікійському алфавіті ми виділили три цикли, які починаються із голосних А, Е, І. Так у біблейному написанні Бога враховані всі ці літери у тому ж порядку. Бог виступає початком цих трьох циклів.

No comments:

Post a Comment