Сторінки

Monday, March 6, 2017

Алеф

А - перша літера алфавіту, відображає початок. А на початку Бог створив Небо та землю. Літера А і символізує Бога, його багатство та самовідтворювальну сутність через символ алеф (худоби). В Біблії Бог і пишеться як אֱלֹהִים (Алеім).

В германських мовах алеф позначає все створене в світі: "все" англійською all, данською, німецькою та норвезькою alle.

Словник таємної української мови починається з А, авлиди:

авлида — г. сп. корова; явлид, гавлид — г. сп. віл, бик; явлидиня — сп. теля; гавлидка — г. зп. корова; гавлита — г. корова; гавлидя, явлидиня — г. теля; гавлидьї — зп. теля; гавлиста — г. зп. товар; алида — ш. коров’яча шерсть
http://litopys.org.ua/rizne/lirn.htm

Фінікійський алфавіт, перший в історії людства, розпочинається саме з літери А, алеф, що позначає вола. Зв'язок між українською авлидою та фінікійським алефом очевидний - фінінкійська писемність пішла з праукраїнських земель.

Пізніше фінікійський алеф перейшов до інших алфавітів зі збереженням значення: до арамейського, арабського, івриту, грецького (альфа); і до скандинавських рун як "фе", ця руна також позначає і худобу і гроші.

Звідки ж в українській мові взялася худоба? Напевне волхви вважали авлиду священною та для побуту дали іншу назву. Якщо простежити взаємозв'язки: свиня - свинина, то худоба - яловичина явно не співпадають, а поєднання явлида - яловичина ставить усе на свої місця. Bydło - польська трансформація праукраїнської авлиди.

Праукраїнська авлида проливає світло на імена Авель та Павло. Авель був скотарем, авлидником, звідси і походить його праукраїнське ім'я. Смішно, щоб людину програмували на життя значенням меншовартості, а тому Павло - ніякий не малий, а здоровий як бик, та багатий худобою. Як Аврам. Аврам був вельми багатий на худобу... (Буття 13:2)


Від Алефа також виводимо імена Александра та Алексія.

Алеф

No comments:

Post a Comment