Сторінки

Saturday, March 25, 2017

Гріх як причина бідності

Гріх - це невикористання власних талантів на користь інших людей.


Книга Буття про гріх

Про це і вірш з Буття 4:7: "якщо не робиш добрих справ, то під дверима гріх лежить". Гріх - не робити добрих справ, які в силі та в змозі зробити на користь для інших.

Але до чого тут двері? Чому гріх лежить саме під дверима, а не де інде? У фінікійському алфавіті літера Далет позначає двері та має сакральне значення духовного переродження. Отже, гріх заважає духовному переродженню людини.

Далі цей вірш продовжується: "він [гріх] тягне тебе до себе, але ти мусиш панувати над ним". Тобто людині хочеться не розкривати і не розвивати себе на благо інших, але людина має панувати над цим бажанням, іти в світ, творити добро, приносити користь людям.

Притча про таланти

У притчі про таланти (Лк. 19:11-28; Мт. 25:14-30) розповідається про використання талантів  багатими та бідними. Багатий пустив таланти в оборот, примножив їх та як додаткову винагороду отримав ще й на додачу. Бідний згрішив, заховав свій талант, а потім втратив і той, що мав.

Мови про гріх

Давньоукраїнською мовою гріх - "крім", що вказує на відокремленість від гурту. В англійській мові гріх - sin, що також є коренем single - одинокості. Гріх - це самоізоляція, невикористання чеснот подарованих Богом.

Фінанси про гріх

Отже, гріх - це втеча від світу, від потреб та інтересів інших людей. Тоді як при задоволенні потреб інших людей підприємці заробляють мільярдні статки. Вони не тікають від світу, від потреб інших людей, а йдуть до них на зустріч. Вони не нівелюють власні здібності, а розвивають їх. Харв Екер пише, щоб стати мільйонером треба приносити користь мільйонам людей. Ось гідний масштаб реалізації власного таланту!

Гріх у фінансах - це збитки. Вони мають місце, коли витрати перевищують виручку; а це може бути, коли виробляється нікому не потрібна продукція. Це також гріх, бо зусилля прикладаються до нікому не потрібних речей, людина зайнята, але не тим чим треба, вона марнує свій час та свої здібності, подаровані Богом.

Багаті сповна використовують свій талант, а бідні ховають його. Багаті за це отримують свою винагороду багатством, а бідні за свій гріх - бідність. Чарлі Філмор казав: "Бідність - це гріх". Вибір між багатством та бідністю залежить від кожної людини, і він починається саме з вибору розпорядження своїм часом і своїми здібностями.

Псалми про гріх

32 псалом дає опис людини грішної людини:
Коли я мовчав, спорохнявіли кості мої в цілоденному зойку моєму,
бо рука Твоя вдень та вночі надо мною тяжить, і волога моя обернулась на літню посуху!
Отже, якщо ви грішні (витрачаєте свій час на непотрібні речі), продовжуєте грішити, - ви бідні і хворі.
Псалом далі подає шлях зняття гріха:
Я відкрив Тобі гріх свій, і не сховав був провини своєї. Я сказав був: Признаюся в проступках своїх перед Господом! і провину мого гріха Ти простив.
Це покаяння - усвідомлення свого гріха та прийняття рішення відмови від його повторення. Усвідомлення про марну витрату часу на непотрібні справи, і перепланування свого таймменеджменту на принесення користі іншим людям, - це шлях від гріха та бідності до багатства.

No comments:

Post a Comment