середа, 22 лютого 2017 р.

На початку Бог створив Небо та землю. (Буття 1:1)

Найперше, що ми бачимо, Бог - творець.
Якщо людина створена за образом і подобою Бога, то головна життєва місія людини - бути творцем, створити довкола себе світ, що послуговує іншим.

Мовне розуміння

Перший вірш Біблії дає розуміння Бога через написання - אֱלֹהִים (Алеім). Дослідивши давній алфавіт, ми виділили в ньому три цикли: божественний починається з А, людської свідомості -  з Е, та зодіак, який починається з І. Бог відповідно до написання є початком всіх циклів. Бог створив небо та землю - мова напевно йде про перші два цикли.

Грецькою перший вірш Біблії пишеться так "ἐν ἀρχη̨̃ ἐποίησεν ὁ θεὸς τὸν οὐρανὸν καὶ τὴν γη̃ν", де "Бог створив" відповідає "ἐποίησεν ὁ θεὸς", тобто творячий Бог - це поет, що закладає гармонію, рими та ритми життя. А тому поетам не слід забувати великої відповідальності за свої вірші, хай вони будуть світлими та несуть благословіння.
Не  даремно всесвітній день поета відзначають з початком нового року в давній арійській традиції, 21 березня, весняного рівнодення. Як Біблію розпочинає Бог-поет, так і новий рік чи новруз (новий день) розпочинає день поета.

Економічне розуміння

Бог - творець пасивного доходу. Бог не працював щодня, а лише шість днів. За цей час він створив світ на довгі віки. Який потім функціонував лише зі спостереженням Бога. Так і людина не повинна щодня ходити на роботу, вона має створити джерело пасивного доходу, сказати "це добре", відійти від справ і насолоджуватися результатами свого творіння.

Є гарна українська приказка, життєвий план чоловіка: "Посадити дерево, побудувати дім, виростити сина". Ці дії займають певний час, але не можуть тривати вічно. Після завершення творення - час насолоджуватися результатами свого творіння.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Про цивілізації

А. Тойнбі у своїй праці "Осягнення історії" гідним предметом дослідження називає не країни, а цивілізаційні групи. На час написанн...