Сторінки

Saturday, August 2, 2014

Чинна система влади має бути змінена

Чинна система влади побудована ще в СРСР. Стільки років пройшло, а суттєво нічого не змінилося.

Потужний держапарат СРСР мав управляти державним майном, а це було 100% підприємств та колгоспів. Зараз колгоспів немає, а більшість підприємств приватизовано ще в 90х роках. А потужний бюрократичний апарат не зменшився, а збільшився. Україна більше немає такої потреби в чиновницькій армії. Кожен невиправданий чиновник - це потенційне джерело корупції та хабарництва.

Головна проблема топ чиновників України полягає у їхній відірваності від народу. Коли вони переступають поріг влади, у них все чудово, і вони не розуміють проблем простого народу. Вони говорять, що працюють. Але це імітація справжньої роботи. Вони вважають, що їхня робота - це підписувати стоси паперів, проводити зустрічі та інші заходи по розпорядку. Але за цим вони ховаються від справді потрібної роботи: як збагатити простих українців, як дати можливість розвинутися бізнесу, як подолати корупцію.

Простежимо мою концепцію на всіх президентах. Вони всі гарно починали, але безславно закінчували. Вони віддалися на самотік чинній системі влади, яка чужа українському народові.

Леонід Кравчук був обраний у першому турі з 61,59%, сподівалися, що тепер Україна працюватиме не на Москву, а на себе, буде провідною країною світу; пішов достроково під тиском економічної кризи.

Леонід Кучма обраний з 52,15%, сподівалися, що втримавши на плаву велике підприємство, господарник втримає і Україну; пішов під супровід акцій "Україна без Кучми".

Віктор Ющенко обраний з 52% голосів, мав величезну довіру людей після Помаранчевою революції, пішов з нульовим рейтингом.

Віктор Янукович обраний з 49% голосів, ганебно втік.

Петро Порошенко обраний з 54,7% у першому турі з величезним кредитом довіри. Але перші два місяці свідчать про те, що Петро Порошенко також віддався на самотік чинній системі влади. Якщо не буде реальних економічних реформ, якщо українці не стануть багатшими, а біднішими, якщо не буде створено умов для саморозвитку бізнесу, якщо не буде подолано корупційні схеми, шановний Порошенко теж ризикує безславно закінчити строк. Ми бачимо, що Порошенко знову збирається йти протореним ганебним шляхом життя у борг. Нові кредити МВФ - це старий шлях безгосподарності. Замість того, щоб запустити в країні потужні механізми розвитку власної економіки.

У рамках чинної системи влади не виправдовує себе і парламент. Верховну Раду називають Верховною Зрадою, тому що депутати в головній масі вирішують свої бізнес інтереси. Зараз збираються достроково переобрати парламент. Але ситуація кардинально не зміниться. Якщо кандидат вкладає 10 млн.доларів у депутатський мандат, зрозуміло, що він розцінює ці кошти як інвестицію, яку треба окупити. Крім того парламент став механізмом, що перетворює поважних людей на ницих кнопкодавів. Я давно заявляю, що в умовах інформаційної епохи Україні більше не потрібна Верховна Рада. Більше не потрібні депутати, як представники народу, сьогодні за допомогою інтернет-технологій народ може напряму висловлювати свою волю без посередництва. Я виступаю за пряме народовладдя. Люди самі мають голосувати за той чи інший законопроект.

Про судову гілку в чинній системі влади немає чого і говорити. В Україні немає судової влади. І саме через це всі біди України. Бо не можна знайти правди в судах. Суд виграє родич більшого чиновника, або той, хто більше заплатить судді. Успішний адвокат в Україні - не той, хто знає закони, а хто виступає фінансовим посередником між стороною та суддею.

І якщо не змінити систему влади зараз, це зробить війна.

No comments:

Post a Comment