Сторінки

Tuesday, June 11, 2013

Корупція на берегах

Херсон проти забудови Дніпра
Відповідно до чинного законодавства забудова берегів на 100 метрів від води забороняється.

Прибережні захисні смуги встановлюються по обидва береги річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною: 
для великих річок, водосховищ на них та озер - 100 метрів.
Стаття 88 Водного кодексу України

 У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється:
будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів.
 Стаття 89 Водного кодексу України

Але на практиці ростуть будиночки прямо чи не на самій воді. Як таке можливе? Зрозуміло, що за рахунок хабарів, сплачених за дозвіл на заборонене будівництво, а також природохоронній прокуратурі за непомічання порушення. Порушення не помічаються навіть коли громадськість виходить на вулиці.
За експертним розрахунком в країні налічується близько одного мільйона будинків у природоохороних зонах, що підлягають знесенню.

Це потужний бюджетний резерв для некорупційної влади. Адже можна видати розпорядження про негайне знесення незаконних забудов у природоохоронних зонах, але як варіант запропонувати відстрочку - за 10 тисяч євро на рік за будинок. Даний захід може щорічно приносити бюджету 100 млрд. грн. додаткових надходжень (які можна умовно назвати податком на багатство), а це - третина державного бюджету України.

No comments:

Post a Comment