Сторінки

Friday, August 31, 2012

Україна - економічний рай для підприємливих людей

1. Дешева робоча сила. Рівень зарплат в Україні залишається найнижчим у Європі. Що звичайно сприяє мінімізації собівартості готової продукції та максимізації підприємницького прибутку.

2. Вільне оподаткування. Незважаючи на те, що в Україні найзаплутаніша та найгірша податкова система у світі, податки кожен підприємець платить стільки, скільки вважає за потрібне. А 2/3 підприємців взагалі не платять жодних податків. Так за розрахунками Світового банку, до кризи рівень тіньової економіки України оцінювався в 50%, а після кризи тінізація вітчизняної економіки зросла до 66%.

Тіньова економіка України
за даними Світового банку

Причиною цього явища є деструктивна податкова і чиновницька система. Підприємець, який наважиться працювати відкрито і не має родинних зв'язків з владою, ризикує втрати все через надмірний податковий тиск, свавілля чиновників-корупціонерів, рейдерів під владним прикриттям.

3. Глобальні інформаційні ринки. Ринок збуту в Україні занадто малий, не зважаючи на 45 мільйонну статистичну чисельність. Причиною малого вітчизняного ринку збуту є ті ж мінімальні зарплати українців, які не дозволяють сформувати платоспроможний попит на європейському рівні.

Натомість інформаційна доба робить доступними ІТ ринки всіх країн світу. І тут немає тих  зарегульованих чиновницьких корупційних перепон на митницях, як з реальним товаром. Можна вільно експортувати продукт у 210 країн світу.

Ринок інформаційних послуг щороку набирає шалених обертів, і вже становить більшу частину світового ВВП. Це значно перспективніший ринок у порівнянні з АПК і промисловістю, які підконтрольні чиновницькому свавіллю та захоплені привладними кланами.

До слова, капіталізована вартість інформаційного продукту Facebook перевищила вартість промислового гіганта Газпром!

Висновок. Перед українськими ІТ підприємцями відкритий цілий світ безмежних можливостей.

Дивись також: Віртуальна економіка і реальна економіка: переваги і недоліки

No comments:

Post a Comment